Foto: z otevřených zdrojů
K tomu vám pomůže tříprocentní peroxid vodíku.
Plísně se v koupelně snadno množí, zvláště pokud se používá pravidelně po celý den. Někteří lidé používají k boji proti plísním bělidlo, ale to není nejlepší volba.
Craig Phillips, odborník na koupelny z Bathroom Mountain, řekl Expense, že to nejenže může být neúčinné, ale může to problém ještě zhoršit.
Zatímco bělidlo může odstranit plíseň z neporézních povrchů, není účinné na porézních površích, jako je spárovací hmota a tmel, které jsou běžné ve většině sprch.
„Bleach je pouze dočasné řešení. Může se zdát, že je pryč, ale zatlačuje plíseň hlouběji do materiálu. Brzy se vrací hůř než předtím,“ říká Phillips.
Nejlepší variantou by podle něj bylo pořízení tříprocentního peroxidu vodíku, který bude nejen účinný, ale i bezpečný.
„Abyste účinně bojovali proti plísním, zcela nasyťte oblast peroxidem vodíku a nechte ji působit alespoň 10 minut,“ radí odborník.
Poznamenává, že na svislé povrchy musíte tento produkt několikrát nastříkat. Pro hlubší čištění namočte do roztoku několik vatových tamponů a položte je na skvrny od plísně, abyste zajistili důkladné nasycení.
Phillips zároveň připouští, že pokud se plíseň usadila v těsnění sprchového koutu, neexistuje žádný čisticí roztok, který by ji zcela odstranil.
„Jakmile se plíseň dostala do tmelu, neexistuje způsob, jak to nechat zmizet. Jedinou možností je odstranit starý tmel a znovu použít tmel nový,“ vysvětlil odborník.
Aby se zabránilo návratu plísní, doporučuje řešit základní příčinu vlhkosti. Zejména po sprchování musíte otřít stěny, abyste odstranili přebytečnou vodu. Větrání můžete zlepšit také instalací výkonné digestoře nebo ponecháním otevřeného okna při sprchování.
Stránka není bezpečná Všechna vaše data jsou ohrožena: hesla, historie prohlížeče, osobní fotografie, bankovní karty a další osobní údaje budou zneužity útočníky.